Ritmikus gimnasztika

Öt arany a diákolimpián

2016-05-31 Nyomtatás

A Nagyatádon megrendezett országos diákolimpiai döntőn zárták a májust az Erzsébeti SMTK ritmikus gimnasztikázói. A versenyen 37 egyesület négyszáz sportolója mutatta be gyakorlatait, és az ESMTK lányai ezúttal is nagyszerűen szerepeltek.

A nagyatádi diákolimpiai fináléban a következő eredmények születtek.

A 2. korcsoportban Halasi Zsófia győzött az összetettben és a szabadgyakorlatban, labdával ezüstérmes lett.  A 3. korcsoportban Somhegyi Réka az összetettben és karikával a 2. helyen végzett, a labda versenyszámban ötödikként zárt. A 4. korcsoportban Rakamazi Petra szenzációs teljesítményt nyújtva három aranyérmet szerzett, nyert az összetettben, labdával és buzogánnyal. Ugyanitt Bodó Kitti 10. lett az összetettben. Az 5. korcsoportban Besenyő Flóra az összetettben bronz-, a karika számban ezüstérmet vehetett át, buzogánnyal a negyedik helyen végzett.