Birkózás

Felnőtt NB I-es csapatbajnokságot nyertünk!

MEGCSINÁLTÁK! Hatalmas küzdelemek során, de sikerült fiatal birkózóinknak megnyerni a felnőtt NB I-es csapatbajnokság döntőjét, így szakosztályunk története során először vehettük át a bajnok csapatnak járó vándorkupát! A hármas döntő visszavágói során előbb a Vasast győzték le birkózóink, majd a Csepel ellena 15-15-ös döntetlen is elég volt a bajnoki címhez! tovább

Tripla női bajnokságon jártunk Dorogon

Nyolc női birkózóink vett részt az idei év legnépsebb női versenyén, a diák, serdülő és kadet országos egyéni bajnokságon, aminek a Dorogi NC csapata biztosított remek körülményeket városi sportcsarnokukban. A mieink közül öten bajnoki címet szereztek, míg egy ezüstérmet is hazahozhattunk, ezzel az összesített csapatpontversenyben a házigazda mögött a másodikak lettünk. tovább

Négy diákolimpiai bajnokunk lett Tiszakécskén

​Két nap alatt huszonkét birkózónk fordult meg Tiszakécskén, a III. és IV. korcsoportos szabadfogású diákolimpián, ahol a diák és serdülő korú versenyzők is 6-6 érmet gyűjtöttek be. Szakosztályunk az idei évben századik versenyén vett részt a múlt héten. tovább

Csapatbajnoki döntők

A tavalyi Felnőtt NB I-es Csapatbajnokságon elért 2. helyezésünk után fiatal csapatunk ismét óriási megmérettetés előtt áll. Idén a selejtezők során fölényes győzelmekkel jutottunk a döntőbe. tovább

A birkózóknál nincs szünet

Az ESMTK birkózóinál nincs megállás. Nagyszerű sikereket érnek el sportolóik. A fiatalok teljesítményéről olvashatnak részleteket az alábbi linkeken. tovább

Nagy Péter junior-világbajnoki bronzérmes Brazíliában!

Egyet ne feledjetek el: a kemény, alázatos munkának egyszer mindig meg lesz a gyümölcse! Szakosztályunk kiválósága, Nagy Péter, már számtalanszor megcsillantotta hihetetlen tehetségét, ám a világversenyeken sosem jött ki neki a lépés, pedig Brazíliában indult hetedik alkalommal. tovább

Losonczi Ottó hetedik a junior - világbajnokságon

Szakosztályunk legeredményesebb birkózója, ifjabb Losonczi Ottó képviselte hazánk színeit a Brazíliában zajló kötöttfogású junior-világbajnokságon, ahova kötöttfogású csapatunk hat fővel utazott ki múlt hét szombaton. Ottó a 66 kilogrammosok között két-két mérkőzést megnyert és elveszített, így a hetedik helyezést érte el. tovább

Újabb történelmi pillanat

Újabb történelmi pillanatnak lehettünk szemtanúi az isztambuli junior kötöttfogású Európa-bajnokságon. Ifj. Losonczi Ottó 66 kg-ban képviselte hazánkat, fantasztikus birkózással Magyarország legeredményesebb férfi birkózójaként az előkelő második helyezést érte el. tovább

Nagy Mihály hetedik lett Lengyelországban

Múlt pénteken, szombaton és vasárnap a lengyelországi Varsóban versenyeztek szakosztályunk válogatott birkózói. A két Nagy-testvér, Misi és Peti a szabadfogásúak között, míg Sleisz Gabriella női birkózásban, Kéri Zoltán pedig kötöttfogásban képviselte Magyarországot. tovább

Bak Gergely serdülőként hetedik a Kadet EB-n

Három szakágban, három versenyzőnk képviselte hazánk és szakosztályunk színeit a 2015. évi kadet Európa-bajnokságon, aminek a szomszédos szerbiai Szabadka adott otthont. Tehetséges válogatott birkózóink közül a legszebb eredményt a még 15 éves Bak Gergely érte el, aki a kötöttfogású 58 kilogrammosok között a hetedik helyezést érte el! tovább

Párosan szép az élet - A Losonczi család

A hatoscsatorna vendége volt nemrégiben a Losonczi család. tovább

Öt diákolimpiai bajnoki cím Dorogon

Dorogon, a III. és IV. korcsoportos kötöttfogású diákolimpián bajnoki címet szerzett Tösmagi Attila, Nagy Róbert, Bak Gergely, Szőke Alex és Szilágyi Erik. tovább

MEFOB - Két arany- egy ezüst és egy bronzérem

Két versenyzőnk négy érmet nyert a 2015. évi Egyetemi-Főiskolai országos bajnokságon, aminek az egri Pásztorvölgyi Általános Iskola torcsarnoka adott otthont. tovább

Szülők, birkózók! Edzőtábor felhívás!

A június végi napközis tábor június 15 - 26-ig tart, hétköznaponként 8-16 óra között a Kruj Iván Sportcsarnok birkózótermében. tovább

Huszonhárom érmet „tojt a nyuszi”

Szakosztályunk fiatal birkózói a húsvét ellenére ebben az esztendőben sem lazsáltak a tavaszi szünetben. A csepeli Nyuszi kupán 33 versenyzőnk közül 23-an éremmel a nyakukban várhatták a nyulat. tovább

Aranyérmet szerzett a női birkózó válogatott

Fantasztikus hangulatban, hihetetlen küzdelmek után 18-15-re legyőzte Magyarország a lengyel női válogatottat a Kruj Iván Sportcsarnokban zajló 5+1 Sztár Női Birkózó Csapatgála döntőjében. tovább

Ezüstérem a diák kötöttfogású csapatbajnokságon

Fiatal birkózóink szombaton a Vasas Sport Club által rendezett diák kötöttfogású csapatbajnokságot, ahol 18 egyesület versenyzői álltak rajthoz. tovább

Kéri Zoltán a felnőttek között sem talált legyőzőre

Április második vasárnapján rendezték a felnőtt korosztály kötött- és szabadfogású rangsorversenyét a Vasas SC birkózócsarnokában. tovább

Kadetben három, juniorban kettő érem Dorogról

Öt érmet és egy ötödik helyezést szereztek birkózóink Dorogon, a IV. Fekete Gyémánt kupán. Birkózóink mindkét korosztályban Magyarországot segítették a csapatverseny első helyezéséhez. tovább

MIHÁLY EURÓPA BAJNOK BRONZÉRMES!

Az első alkalommal megrendezett lengyelországi U23-as Európa Bajnokságon Nagy Mihály szabadfogásban (74 kg) az előkelő harmadik helyet szerezte meg a 21 fős mezőnyben. Szőnyegre lép még Losonczi Ottó, Kéri Zoltán és Nagy Péter. tovább

Remek Budapest bajnokság után újabb U 23-as címeres mez

Újabb fontos hétvégén van túl szakosztályunk. A január végi mogyoródi U 23-as kötöttfogású bajnokság után a szabadfogásút is megrendezték, ahol ugyancsak a lengyelországi Eb-re kvalifikálták magukat az aranyérmesek. tovább

Elekes Emese ezüstérmes Wolfurtban

Utánpótlás női válogatott az ausztriai Wolfurtba utazott a 24. "Flatz Open" nemzetközi versenyre, ahol Elekes Emese ezüstérmes lett. tovább

Az ESMTK Birkózó Szakosztály Különkiadványa

Tekintse meg szakosztályunk 2014-es évről szóló különkiadványát. tovább

Érden kezdtük meg az idei évet

A hagyományoknak megfelelően, idén is Érd adott otthont az év első nagyobb versenyének, amit ezúttal január 11-én, vasárnap rendeztek meg. A szabad- és kötöttfogású egyéni és csapatverseny, azért is volt különleges csapatunknak, mert az ESMTK fennállása óta ez volt szakosztályunk 500. versenye. tovább

Történelmünk legsikeresebb évét zártuk

A hagyományokhoz híven az ESMTK Birkózó Szakosztálya 2014-ben is megrendezte szokásos évzáró ünnepségét, ahol közel 350 vendég vett részt. tovább

Kilenc érem a serdülőbajnokságon

Birkózó szakosztályunk adott otthont a 2014-es serdülő szabadfogású országos bajnokságnak. tovább